SBC_DDBU turneringer 2017-2018

Sønderborg Billard Club

Alssund Gynmasiet

Grundvigs Allé 86

6400 Sønderborg

Nedenstående opstillinger viser SBC's engagement i diverse DDBU-turneringer såvel som Senior Samvær og Interne turneringer.

Alle spørgsmål desangående bedes rettet til SBC turneringsleder Carl Chr. Frellesen på tlf. 74422885 el. 21545608.

Serie 3 Vest pulje 15 - 4 mands Holdhandicap (Snit * 30 + 30)

Kampprogram og resultater, klik her

Hold 1 (SBC1)

Hold 2 (SBC2)

Reserver

Birger Segalt (Holdleder) (5,83)

Carl Chr. Frellesen (Holdleder) (5.54)

Hans Philipsen (6.60)

Jan Guldberg Hansen (4,23)

Gunnar Eybye (9.70)

Jørgen Overgaard (5.19)

John Schmidt (7.36)

Kaj Christensen (9.33)

Niels Chr. Mikkelsen (5.51)

Kaj-Flemming Æbelø (5.43)

Flemming Lott (10.12)

Torben K. S. Poulsen (3.38)

Benny Sønderup (3.60)

Birgit Larsen (3.56)

Poul Rasmussen (2.94)

 

 

 

Serie 2 Vest

Der bliver ingen serie 2 hold i denne sæson.

2-mand hold Vest (Snit * 30 +30)

Kampprogram og resultater, pulje 4 og pulje 5 og pulje 6

SBC1 (Pulje 4)

SBC2 (Pulje 5)

SBC3 (Pulje 6)

John Schmidt (7.36)

Gunnar Eybye (9.70)

Carl Chr Frellesen (5.54)

Torben K. S. Poulsen (3.38)

Kaj-Flemming Æbelø (5.43)

Flemming Lott (10.12)/

Hans Philipsen (6.60)

 

 

 

Tenax (2 mands holdturnering med pengepræmier, hvor der spilles efter specielle regler)

Hold1

Hold 2

 

Carl Chr Frellesen

Birger Segalt

 

Gunnar Eybye

Hans Philipsen

 

 

 

 

Oldboys enkeltmands turnering (snit * 30 + 30)

Gunnar Eybye

 

 

Carl Chr. Frellesen

 

 

 

 

 

Senior samvær tunering - Se Senior Samvær reglement.

Se program, resultater m.m. her

Hold 1

Hold 2

Hold 3

Reserver

Rasmus Møller (holdleder)

Birger Segalt (holdleder)

Carl Chr Frellesen (holdleder)

Finn Lauridsen

Robert Djernæs

Torben K. S. Poulsen

Flemming Lott

Hans Philipsen

Kaj Christensen

Jan Guldberg Hansen

Gunnar Eybye

 

Kaj-Flemming Æbelø

Jens Brinch

Jørgen Overgaard

 

Villy Guldhammer

Poul Rasmussen

Poul-Erik Grønvall