SBC_DDBU turneringer 2018-2019

Nedenstående opstillinger viser SBC's engagement i diverse DDBU-turneringer

såvel som Senior Samvær og Interne turneringer.

Alle spørgsmål desangående bedes rettet til SBC turneringsleder

Carl Chr. Frellesen på tlf. 74422885 el. 21545608.

 

 

Serie 2

 

Hold 1:

Frede Hansen (Holdleder)

Frank Christensen

Kaj Christensen

John Schmidt

Torben K. S. Poulsen

Flemming Lott

Gunnar Eybye

 

Serie 3

 

Hold 1:

Birger Segalt (Holdleder)

John Schmidt

Kaj-Flemming Æbelø

Jan Guldberg Hansen

Benny Sønderup

 

Hold 2:

Carl Chr Frellesen (Holdleder)

Gunnar Eybye

Niels Chr Mikkelsen

Villy Guldhammer

Bent T. Sørensen

 

Hold 3:

Frede Hansen (Holdleder)

Hans Philipsen

Flemming Lott

Torben K. S. Poulsen

Birgit Larsen

 

 

 

2-mands hold

 

Hold 1:

Torben K. S. Poulsen

John Schmidt

 

Hold 2:

Gunnar Eybye

Kaj-Flemming Æbelø

 

Hold 3:

Frede Hansen

Carl Chr Frellesen

 

Hold 4:

Birgit Larsen

Villy Guldhammer

Individuelle turneringer

 

C-række spilller til 400 point

Frede Hansen

 

D-række spilller til 300 point

Frede Hansen

 

E-række spilller til 200 point

Birgit Larsen

Bent T. Sørensen

 

Old Boys Snit * 30 + 30

Frede Hansen

Birger Segalt

Gunnar Eybye

Seniorsamvær turnering

 

Hold 1:

Rasmus Møller (Holdleder)

Robert Djernæs

Kaj-Flemming Æbelø

Kaj Christensen

Villy Guldhammer

 

Hold 2:

Birger Segalt (Holdleder)

Hans Philipsen

Jan Guldber Hansen

Jens Brinch

Finn Lauridesen

 

Hold 3:

Carl Chr Frellesen (Holdleder)

Gunnar Eybye

Jørgen Overgård

Poul Erik Grønvall

Bent T. Sørensen

 

Reserver på alle hold:

Torben K. S. Poulsen

Frede Hansen

Flemming Lott

Poul Rasmussen

 

Intern handicapturnering - afsluttes seneset 1. marts 2019

 

Flemming Lott

Gunnar Eybye

John Schmidt

Birger Segalt

Hans Philipsen

Carl Chr Frellesen

Jørgen Overgård

Torben K. S. Poulsen

Benny Sønderup

Birgit Larsen

Bent T. Sørensen

Poul Rasmussen

Finn Lauridsen

Villy Guldhammer

Kaj-Flemming Æbelø

Poul Erik Grønvall