SBC nyt om DDBU kampe

Resultater fra de forskellige turneringer

Serie 2 pulje 8

Dato

Hold

Hold

Resultat

22-08-18

SBC1

Sundeved

4-4

19-09-18

Haderslev

SBC1

0-8

03-10-18

RAA1

SBC1

4-4

17-10-18

SBC1

Tinglev

4-4

31-10-18

Sundeved

SBC1

6-2

28-11-18

SBC1

Haderslev

8-0

12-12-18

SBC1

RAA1

7-1

09-01-19

Tinglev

SBC1

2-6

 

 

 

 

SBC1 ligger på en 2. plads

Serie 3 pulje 16

Dato

Hold

Hold

Resultat

 

 

 

 

30-08-18

SBC1

SBC2

7-1

30-08-18

SBC3

Sundeved

6.2

13-09-18

SBC1

BOV2

4-4

13-09-18

SBC2

RAA2

2-6

13-09-18

RAA1

SBC3

2-6

27-09-18

SBC2

BOV2

udsat

27-09-18

RAA2

SBC1

4-4

27-09-18

BOV1

SBC3

4-4

11-10-18

SBC3

SBC1

4-4

11-10-18

Sundeved

SBC2

2-6

25-10-18

SBC1

Sundeved

2-6

25-10-18

SBC2

SBC3

4-4

08-11-18

BOV1

SBC2

1-7

08-11-18

RAA1

SBC1

4-4

08-11-18

SBC3

BOV2

4-4

22-11-18

SBC1

BOV1

5-3

22-11-18

SBC2

RAA1

4-4

22-11-18

RAA2

SBC3

6-2

06-12-18

SBC2

SBC1

6-2

06-12-18

SBC3

Sundeved

2-6

03-01-19

BOV2

SBC1

6-2

03-01-19

RAA2

SBC2

4-4

03-01-19

SBC3

RAA1

1-7

SBC1 ligger på en 6. plads

SBC2 ligger på en 2. plads

SBC3 ligger på en 4. plads

2-mands hold pulje 5

03-09-2018

SBC2

SBC3

2-2

17-09-2018

Nordals2

SBC2

udsat

17-09-2018

SBC3

Tinglev2

4-0

01-10-2018

RAA4

SBC2

udsat

01-10-2018

SBC3

Bov1

0-4

15-10-2018

Gråsten3

SBC3

2-2

15-10-2018

SBC2

Gråsten1

2-2

29-10-2018

Gråsten1

SBC3

4-0

29-10-2018

SBC2

Gråsten3

0-4

12-11-2018

SBC3

RAA4

2-2

12-11-2018

BOV1

SBC2

2-2

26-11-2018

Nordals2

SBC3

4-0

26-11-2018

SBC2

Tinglev2

1-3

10-12-2018

SBC3

SBC2

1-3

07-01-2019

Tinglev2

SBC3

1-3

07-01-2019

SBC2

Nordals2

2-2

 

 

 

 

SBC2 ligger på en 7. plads

SBC3 ligger på en 6. plads.

2-mands hold pulje 6

Dato

Hold

Hold

Resultat

17-09-2018

Nordals1

SBC4

2-2

01-10-2018

RAA3

SBC4

4-0

15-10-2018

SBC4

Gråsten2

2-2

29-10-2018

Bov2

SBC4

0-4

12-11-2018

SBC4

RAA2

4-0

26-11-2018

Nordals4

SBC4

4-0

07-01-2019

SBC4

Nordals1

2-2

 

 

 

 

 

 

 

 

SBC4 ligger på en 6. plads

2-mands hold pulje 7

Dato

Hold

Hold

Resultat

03-09-2018

Tinglev1

SBC1

2-2

17-09-2018

SBC1

Gråsten4

2-2

15-10-2018

Nordals3

SBC1

2-2

29-10-2018

SBC1

RAA1

4-0

12-11-2018

Sundeved

SBC1

2-2

26-11-2018

SBC1

Gråsten5

4-0

10-12-2018

SBC1

Tinglev1

2-2

07-01-2019

Gråsten4

SBC1

2-2

 

 

 

 

SBC1 ligger på en 3.plads

Oldboys enkeltmands turnering

Gunnar Eybye

Birger Segalt

Frede Hansen

 

3. runde blev spillet den 29.11.2018, og desværres sluttede turneringen her for alle 3.

 

Indviduelle turneringer:

Klasse C (400 point)

Frede Hansen - Spillede den første kamp 1.9. og fik en 3. plads, og er dermed ude af turneringen.

 

Klasse D (300 point)

Frede Hansen - Er videre til 6. runde, der spilles den 9.2.2019

 

 

Se evt holdsammensætningen her

 

Opdateret 15-01-2019